Next Fertility Pilsen

Neplodnost

Test Plodnosti

Dle statistik i našich zkušeností jsou příčiny neplodnosti stejně tak často na straně ženy, jako na straně muže. Na naší klinice proto během prvního pohovoru testujeme jak partnera, tak partnerku, abychom mohli vybrat nejlepší možnou terapii pro každý pár.

příčiny neplodnosti u žen

U ženy bereme jako základ ultrazvukové vyšetření, které stanoví funkční rezervu vaječníků AFC (=antral follicle count). Dále stanovení hladiny hormonu AMH (antimülleriánský hormon) z krve. Na základě výsledků obou vyšetření je zjištěna kvalita funkční rezervy vaječníků a tudíž i diagnóza ohledně možnosti otěhotnění.

příčiny neplodnosti u mužů

U muže je za tímto účelem prováděno vyšetření spermiogramu. Spermiogram poskytuje důležitý přehled o kvalitě spermií muže rozborem jeho ejakulátu, který je v laboratoři analyzován pomocí specifických metod a technologií. Výsledky spermiogramu poté znázorňují individuální plodnost. Naše centrum nabízí hned tři druhy vyšetření spermiogramu – základní dle standardu WHO, rozšířený s morfologickou detailní analýzou anebo spermiogram s molekulární diagnostikou.