Průběh terapie

Transfer embrya

Pomocí tenké a ohebné plastikové hadičky (katetr) se embrya vpravují pochvou (vagina) a děložní brankou (cervix uteri) opatrně do dělohy (uterus). Tento proces trvá jen několik málo minut a obecně probíhá bezbolestně.Po transferu embrya zůstává pacientka několik minut ležet na zádech a následně může být propuštěna domů.

Po transferu by se embrya měla v děloze zahnízdit. Toto nelze aktivně podpořit, natož pak vynutit. Nanejvýš je možné snažit se zachovat klid náležitým životním stylem.

Nepříznivými faktory jsou například nezdravý způsob života jako třeba kouření nebo přehnaná konzumace alkoholu. Je žádoucí vyvarovat se prudkých pohybů (rychlé zvedání těžkých břemen).


1. ISME - T
2. Doprovodná hormonální medikace

GoToTop

1. ISME - T

  

Takzvaný ISME-T (Implantation Support Medium Transfer) může pro embryo znamenat přídavnou optimalizaci děložní sliznice (endometrium).

Co si pod tím představit?
Za normálních okolností potřebuje embryo 5 dní, než po cestě vejcovodem doputuje do dutiny děložní. Na této pětidenní cestě embryo už intenzivně komunikuje se svým okolím (vylučováním signálních látek). Tyto signální látky dorazí do dutiny děložní dříve a signalizují příchod embrya.

Vytvoření kultivačního media, v němž embrya rostou, umožňuje koncentrovat tyto signální látky a 2 dny před transferem embryí je vpravit do dutiny děložní. Takto je sliznice ještě optimálněji připravena na implantaci embrya.

Snažíme se postupovat tak, abychom dokázali napodobit přírodu, jak je to jen možné!

Připravené kultivační medium lze též zmrazit a použít, např. v kryocyklu.

GoToTop


2. Doprovodná hormonální medikace

  

V období, kdy se provádí punkce folikulů, podáváme několik dnů antibiotikum, aby bylo co nejvíce sníženo riziko infekce, především ale též proto, aby při transferu nebyly do dutiny děložní „postrčeny“ našem týmu je našem týmu je eventuálně přítomné zárodky.

Po punkci folikulů a následném transferu embrya je nutno korigovat při umělém oplodnění přirozenou nedostatečnost žlutého tělíska (corpus luteum insuffizienz) dávkami progesteronu, a to až do prokázání srdeční akce. Potom se progesteron podává dále intravaginálně až do 12. týdne těhotenství. V mnoha případech je vhodné pokračovat v medikaci ještě déle. Medikaci je třeba individuálně upravit po konzultaci s ošetřujícím porodním asistentem.

Dále je nutné k tomu navíc užívat estrogen v tabletách (Progynova), a to rovněž po určitou dobu (třebaže po stimulaci jsou hodnoty estrogenu přítomny). Jen tak lze zaručit MAXIMÁLNÍ ÚSPĚCH.

Při nedostatečné funkci štítné žlázy je třeba po celou dobu těhotenství užívat léky na štítnou žlázu v tabletách (Eltroxin, L-Thyroxin, Euthyrox). (Detaily probrat s ošetřující gynekoložkou/ ošetřujícím gynekologem.)

Další léky jsou eventuálně potřebné k minimalizaci následků hyperstimulace (OHSS) (Clexane s.c. = subkutánně, Parlodel).

Individuálně lze předepsat i jiné léky (Cortisol, Thrombo ASS, Metformin).

Přesný popis předepsaných léků a individuální plán terapie obdrží každý pár na formuláři.


FERTILOVIT® Vitamínové preparáty – optimální podpora v případě žádoucího otěhotnění, inseminace, IVF nebo ICSI – bližší informace obdržíte na stránkách: www.gonadosan.at
GoToTop


IVF Centers Prof. Zech
IVF Zech International - Partners
Austria
Bregenz
Tel.: +43 5574 44836
zech@ivf.at
Austria
Salzburg
Tel.: +43 662 9010 5000
office@kinderwunsch-salzburg.at
Switzerland
Niederuzwil
Tel.: +41 71 950 1580
zech@fivet-ivf.ch
Liechtenstein
Vaduz
Tel.: +423 237 6655
zech@ivf.li
Czech Republic
Plzen
Tel.: +42 0377 279 350
zech@ivf-institut.cz
Italy
Merano
Tel.: +39 0473 270470
zech@fivet-ivf.it
(providing scientific and technical expertise)
Italy
Nuova Ricerca
Rimini, Italien
Nigeria
The Bridge Clinics
Lagos State, Nigeria
Morocco
Meden Healthcare
Casablanca, Morocco